T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KONYA / SEYDİŞEHİR - Seydişehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Haberler

Mrt

Okulumuzda görevli  idareciler, öğretmenler, pansiyon ve yemekhane görevlilerinin katıldığı programda hizmetlerinden dolayı personele teşekkür plaketi dağıtıldı. Müdür yardımcılarımızın ve öğrencilerimizin katılımıyla müzik ziyafeti sunuldu.

Mrt

İstiklal Marşı´nın Yazarı Mehmet Akif Ersoy okulumuzda düzenlenen etkinlikle anıldı. Öğrencilerimizin okuduğu şiirler ve İstiklal Marşı´mız duygu dolu anlar yaşattı. Hangi zorluklarla Kurtuluş Savaşı´nın verildiği ve Marşımızın yazıldığı, o döneme ait videolarla anlatılmaya çalışıldı. Ayrıca Mehmet Akif Ersoy´un hayatını anlatan kısa video gösterisi de yapıldı. 

Mrt

Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilenMedeniyet Okulu Değerler Eğitimi Projesi Kapsamında “Ahilik ve Esnaflık” hakkında gösteri, tiyatro ve konferans yapıldı.

Mrt

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen kurslarda usta öğretici olarak çalıştırılanlar ile kamu idarelerinde ders ücreti karşılığı görev verilenler sigortalı yapılmak zorundadır.

Mrt

Bazı okullarda kadrolu öğretmenin girebileceği zorunlu 21 saat ders doldurulmadan ücretli öğretmenlere derslerin verilmesine karşılık verilecek dilekçe


Mrt

02.03.2016 tarihli ve 2456947 sayılı Makam Oluru İle yürürlüğe girmiştir.

Mrt

KamuAjans.Com-Arazi, şantiye, inşaat, baraj, park, bahçe, maden, açık alanlarda kurulu tarım ve hayvancılık uygulama birimleri ve yol gibi açık çalışma mahallerinde fiilen çalışan Devlet memurlarından bazılarına, çalıştıkları günler esas alınarak tazminat ödemesi yapılmaktadır.

Mrt

Meslek Liseleri Direkt Kurs Açabilecek

Mrt

Meslek lisesine kayıt yaptırmakta olan öğrenci sayısının 4 yılda toplamda yüzde 40´lık bir artış gösterdiği belirtildi
Meslek lisesine kayıt yaptırmakta olan öğrenci sayısının 4 yılda toplamda yüzde 40´lık bir artış gösterdiği belirtildi. Alınan bilgilere göre 2012 yılından bu yana meslek lisesine kayıt yaptıran öğrencilerin sayısında yüzde 40 oranında bir artış yaşandığı Osman Nuri Gülay tarafından ifade edildi.

Mrt

Seydişehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde,  Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilen Medeniyet Okulu Değerler Eğitimi Projesi 

Mrt

Yeşilay Haftası kapsamında hazırladığımız programda...

Şbt

Okulumuzda öğrencilerimizin hayatlarında kazandıkları kazançlarını daha verimli harcamalarını göstermek ve bu bilinci uyandırmak amacıyla "Paramı Yönetebiliyorum" seminer sunumu yapıldı.

Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz yoğun katılım gösterdi.

Kas

T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığının 2014 yılı Teklif Çağrısı Döneminde Erasmus+ Ana Eylem 1 - Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen  2014-1-TR01-KA102-005923 numaralı “C# İle NET’te Güvenlik.” isimli projesi sona ermiştir.

Kas

Okulumuz 12. sınıf öğrencileri Selçuk Üniversitesini gezdi.Öğrenciler hazırlık ve isteklendirme amacı kapsamında, Selçuk Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesini gezdi.

Kas

Öğrencilerimizin hazırladığı anma programında Atatürk´ün Hayatı ve Eserlerine yer verildi.